SPARTAKIADA WODNA ZNP
środa, 30 października 2013 09:10

Spartakiada Wodna ZNP odbyła się w dniach 08-09.06.2013r. na Jeziorze Ryńskim. Była to pierwsza edycja Spartakiady Wodnej ZNP o zasięgu ogólnopolskim, w której uczestniczyło 12 drużyn reprezentujących oddziały ZNP.

W trakcie dwudniowych zawodów nauczyciele i pracownicy oświaty rywalizowali w 3 głównych konkurencjach wodnych: regatach żeglarskich na łodziach klasy Omega, wyścigach kajakowych oraz wyścigach szalup żaglowo- wiosłowych DZ.

W kajakowym torze przeszkód wyścigi eliminacyjne rozpoczęto startami indywidualnymi mężczyzn, następnie kobiet. Klasyfikacyjne wyścigi odbyły się w osadach 2- osobowych, par mieszanych. Załoga z Elbląga / Danuta Kowalewska-Janusz Sarapuk/ zajęli trzecie miejsce.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce wywalczyła załoga z Nowego Miasta Lubawskiego, II-drużyna z Giżycka, III-drużyna z Białegostoku. Elbląska drużyna w składzie / Danuta Kowalewska, Leszek Kapczyński, Grzegorz Witt , Janusz Sarapuk, Ewa Maliszewska, Gerhard Przybylski/ w spartakiadzie zajęli V miejsce.

Poprawiony: środa, 30 października 2013 09:16